Dostęp do Internetu

dostep_do_internetu.jpg

Sieć www stała się tak powszechna, że większość firm a także prywatnych użytkowników nie wyobraża sobie funkcjonowania bez dostępu do Internetu. Dużą rolę odgrywają w tym trendzie smartfony. To m.in.

dzięki tym urządzeniom jesteśmy w stanie sprawdzić pocztę, obejrzeć film czy wrzucić nowe zdjęcia na Facebooka niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujemy. O ile tylko skorzystamy z sieci 3G. Standard 3G lub nowszy – 4G (zwany też LTE) to tzw. szybki Internet na kartę.

Dostęp do takiego połączenia zależy od operatora sieci komórkowej. Aby skorzystać z Internetu tą drogą musimy wykupić odpowiednią usługę i oczywiście posiadać kartę SIM. Nie każdy wie, że używając połączenia 3G lub 4G, możemy zamienić telefon w router Wi-Fi. Oznacza to, że mając dostęp do Internetu w telefonie, możemy zaopatrzyć w sieć również tablety, komputery i inne smartfony znajdujące się w pobliżu.

Wystarczy włączyć opcję nadawania sygnału Wi-Fi. Jest to opcja dostępna w telefonie, więc usługa tego typu nie jest dodatkowo płatna. Choć warto pamiętać o ograniczeniach transferu. Kilka urządzeń znacznie szybciej wyczerpie limit, niż jeden smartfon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *