Dom sterowany smartfonem

dom_sterowany_smartfonem.jpg

Coraz popularniejszym rozwiązaniem w Polsce i na świecie stają się domy inteligentne. Co je wyróżnia? Przede wszystkim niezwykła funkcjonalność. Nowoczesne mieszkania mogą zachowywać się zupełnie tak, jak w niektórych filmach sci-fi sprzed kilkudziesięciu lat.

Budynek może sam zadbać o odpowiednią temperaturę, rano przygotować dla Ciebie kąpiel i obudzić ulubioną muzyką. A gdy wrócisz z pracy włączy światło na korytarzu i oświetli drogę do odpowiedniego pokoju. Możliwości jest znacznie więcej, właściwie ogranicza je tylko wyobraźnia mieszkańców.

Inteligentne domy mają jeszcze jedną zaletę – cały mechanizm można skalibrować ze smartfonem lub tabletem. Co to oznacza? To mianowicie, że możesz sterować zasłonami, wentylacją, klimatyzacją, ogrzewanie, systemem bezpieczeństwa i hi-fi za pomocą telefonu. Co więcej, nie musisz wówczas wcale być w domu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zdalnie otworzyć okna lub uruchomić klimatyzację, gdy właśnie wyszedłeś z pracy i oczekujesz, że dom przywita Cię świeżym powietrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *