Smartfon dla muzyka

smartfon_dla_muzyka.jpg

Telefon już dawno przestał służyć jedynie do rozmów czy nawet wysyłania SMS-ów. Nowoczesne smartfony mogą mieć wiele zastosowań. Jednymi z ciekawszych są te, przeznaczone dla muzyków.

Wiele osób chętnie tworzy własne utwory na komputerze, smartfon może wspomóc proces produkcji na kilka sposobów. Podobnie jak starsze telefony, smartfon ma wbudowany dyktafon. Oznacza to, że w nagłym przypływie weny każdy muzyk jest w stanie zarejestrować melodię czy słowa, które chodzą mu po głowie.

Co więcej, wśród tysięcy smartfonowych aplikacji znajdziemy również wirtualne instrumenty. Nie nadają się one do grania na koncertach, ale do zapisania prostej melodii, która może się przydać za jakiś czas – jak najbardziej. Na telefony i tablety powstają również bardziej zaawansowane programy.

Niektórzy producenci tzw. DAW-ów, czyli oprogramowania do tworzenia muzyki, wypuszczają na rynek mobilne i bardzo funkcjonalne wersje. Jakby tego było mało, ekran dotykowy smartfona może pełnić funkcję kontrolera dźwięku.

Muzyk może podpiąć go do odpowiedniego filtra, dla uzyskania ciekawych efektów.

www.polandmuaythai2014.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *