Rozszerzona rzeczywistość

rozszerzona_rzeczywistosc.jpg

Jednym z najciekawszych osiągnięć współczesnej elektroniki użytkowej jest tzw. rozszerzona rzeczywistość. Aby się w niej znaleźć, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację na smartfonie.

Z rozszerzoną rzeczywistością można łatwiej poruszać się po mieście lub zagrać w ciekawą grę. Na czym dokładnie to polega? Wyobraź sobie, że jesteś w zupełnie nowym miejscu. Właśnie wysiadłeś z pociągu i burczy Ci w brzuchu.

Nie chcesz jeść w fast-foodowych barach na dworcu, przydałaby się jakaś przyzwoita restauracja. Jak ja znaleźć? To proste. Wyciągasz telefon z kieszeni, uruchamiasz odpowiedni program i okiem kamery skanujesz miasto.

Na ekranie widzisz obraz z obiektywu z naniesionymi informacjami. Dane mogą dotyczyć np. lokalizacji restauracji, ale również sklepów, punktów widokowych czy urzędów.

www.stnicholaseklutna.org Właścicielem firmy jest tadeusz gryglas

Na tym nie koniec. Z pewnością nie chcesz jechać przez całe miasto, by na miejscu dowiedzieć się, że restauracja jest nieczynna lub potrawy bardzo drogie. W takim razie kliknij w ikonkę danego miejsca i sprawdź menu wraz z cenami oraz godziny otwarcia.

www.badminton.slupsk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *